Çevre FelaketleriTarihe kara bir leke gibi sürülen doğa faciaları

Geri Dönüşüm Hakkında Bilinmeyenler

Geri Dönüşüm Hakkında Bilinmeyenler

Günümüzde geri dönüşüme katılan pek çok insan var. Bazıları bunu yapmak istedikleri için yaparlar diğerleri ise buna herhangi bir nedenden dolayı mecbur oldukları için bunu yaparlar, çünkü bunu yapmaya zorlanırlar. Her iki durumda da, geri dönüşüm çevrede gerçekten bir fark yaratabilir ve daha fazla insanın yapmaya başlaması gereken bir şey olarak hayat kurtarıcı olabilir. İşte daha önce bilmediğiniz geri dönüşüm hakkında bazı gerçekler.

Gerçek 1: Geri dönüşüm, eski ve kullanılmış malzemelerden yeni öğeler yaratmak için bir süreçtir. Bu, enerjiyi ve potansiyel olarak yararlı malzemelerin israf edilmesini azaltmaya yardımcı olur.

Gerçek 2: Geri Dönüşüm atık bertaraf hiyerarşinin bir parçasıdır – Azaltın, Yeniden Kullanın, Geri Dönüşüm.

Gerçek 3: Alüminyum kutular gerçekten geri dönüştürülebilir ve yaklaşık 2 ay içinde yerel markette rafa geri konabilir.

Gerçek 4: Alüminyum kutular muhtemelen en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde en geri dönüştürülmüş kalemdir. Bu doğru olsa da, diğer alüminyum formlarını da geri dönüştürebilirsiniz.

Gerçek 5: Bir alüminyumun geri dönüşümü, büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olabilir, aslında, yaklaşık üç saat boyunca evdeki televizyonunuzu çalıştırmaya yetecek kadar!

Gerçek 6: İçerdiği diğer ürünler de olsa, çoğu içecek kutusu alüminyumdan yapılır.

Gerçek 7: Alüminyum kutularınızı yere atarsanız 500 yıl ya da daha fazla bir süre boyunca kalabiliyorlar.

Gerçek 8: Kâğıt, plastik, metal, cam, elektronik ve tekstiller dahil olmak üzere çeşitli hammaddeler geri dönüştürülebilir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.