Çevre FelaketleriTarihe kara bir leke gibi sürülen doğa faciaları

Konfor Sağlayan Havalı Hasta Yatağının Özellikleri

Hastalara Rahatlık Ve Konfor Sağlayan Havalı Hasta Yatağın Özellikleri

Havalı hasta yatağı, hastaların uzun süre yatmaları sonucu oluşan yaraların olmasını önler. Havalı hasta yatağı hastalar için en kullanımlı yatak özelliklerini taşır, yatağın altta kalan kısmın havalanması, basıncı dağıtması ve masaj yapmasını sağlar. Havalı yatak kullanmayan hastaların uzun süre aynı pozisyonda yatması yara oluşumuna neden olarak, vücudun oksijenle teması kesilmesi ve aynı yere basınç yapması yaraların açılmasına neden olur. Havalı hasta yatağı 200 kg kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Zaman ayarlı özelliği bulunan havalı hasta yatağı ortalama 8 dakika bir pozisyon değişikliği sağlar.

Havalı Hasta Yatak Modelleri 

Yatak yaralanmaların önlenmesinde yada oluşan yaraların hızlıca iyileşmesini sağlayan havalı hasta yatakların üç çeşidi vardır. Bu yatak çeşitleri şunlardır,

Baklava tipi havalı yatak, adını üst kısmının baklava dilimlerini görüntüsünden almıştır. Hava üfleme özelliği bulunmayan bu yataklar 5 cm eninde olduğu için hastaya minimum rahatlık sağlar.

Boru tipi hasta yataklar, yatalak hastalar için çok kullanışlı olanıdır. Boru tipi hasta yatakların eni 7cm’den 14 cm kadar artmaktadır. Yatağın eni ne kadar geniş olursa etkisi daha çok artar.

Pozisyon veren havalı hasta yatağı, hava üfleme ve basınç dağılımı olduğu için yatak yarası oluşumu engellemekte oluşan yaraların iyileşmesini sağlar.

Hasta Yatağı Kiralama Ve Hasta Yatakları Fiyatı

Hasta yatağı kiralama ve hasta yatakları fiyatları hasta yatakların kalitesi, özellikleri ve modellerine göre değişir. Sizde aradığınız hasta karyolası modellerini https://www.hasta-yataklari.com/ sitesinden alabilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.